Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Góra grosza od Przedszkola Miejskiego nr 2

 
Banalne grosz do grosza a będzie kokosza, istotę sprawy oddaje wyśmienicie. W Przedszkolu Miejskim nr 2 na Os. Stałym już po raz 15 zorganizowano akcję „Góra Grosza”. Przykład, jak mówi organizatorka akcji Krystyna Stachurska, przyszedł z jednego z krakowskich przedszkoli. Jaworznickie przedszkolaki z PM nr 2 począwszy od 1 października zbierały pieniążki z przeznaczeniem dla WOŚP. Przedszkolaki wiedzą doskonale, że pieniążki trafią do WOŚP, głównym dyrygentem Orkiestry jest Jerzy Owsiak, a jej znakiem są czerwone serduszka. . Wiedzą, że ich góra grosza przeznaczona zostanie na zakup sprzętu dla chorych dzieci. Wprawdzie część pieniążków do Góry Grosza przedszkolaki dostały od dziadków i rodziców, ale niektóre przedszkolaki sobie odmówiły a to lodów, a to żelek i w zamian wrzuciły pieniążki do puszek Góry Grosza. Były też takie maluchy, które pieniążki dostały za sprzątnie swojego pokoju, za pomoc w ogrodzie i pomoc w remoncie. Jeden z przedszkolaków przyniósł też swoją skarbonkę. Wszystkie przedszkolaki z całego serca pozdrawiają wolontariuszy Orkiestry i przesyłają im gromkie Sie Ma!. [vc_facebook]

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2019-01-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat górowski – powiat północnej części województwa dolnośląskiego o powierzchni 738,11 km². W skład powiatu wchodzą gminy: Góra, Wąsosz, Jemielno oraz Niechlów.

  64% powirzchni stanowią użytki rolne, stąd też dominującą gałęzią tutejszej gospodarki jest rolnictwo. Istotną rolę odgrywają również handel, działalność przemysłowa i budowlana. 28% powierzchni zajmują lasy. Głównym surowcem naturalnym wydobywanym na terenie powiatu górowskiego jest gaz ziemny.

  Ziemia Górowska to bogactwo obiektów zabytkowych wśród których wymienić należy: wieżę Bramy Głogowskiej, kościół pw. św. Katarzyny, wiatrak przy Kwiatowej ale także np. cały zespół budowlany czy domy mieszkalne przy ul. Starogórskiej 17-19, ul. Piłsudskiego 29 w Górze.


  Przez powiat przebiega droga krajowa 36. 
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola