Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Góra Modlitwy #2 - Rozproszenia na modlitwie

 
Każdy z nas kto prowadzi życie modlitewne zmaga się z rozproszeniami. Występują one przeciwko naszemu skupieniu modlitewnemu i próbują odciągnąć nasz umysł od Boga. Jak je rozpoznać? Dlaczego się pojawiają? Jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedz w odcinku :) Fragment Biblii przytoczony w odcinku: Mt 6, 6 - Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Św. Ewagriusz z Pontu - „Modlitwa jest rozmową umysłu z Bogiem. W jakim więc stanie musi znajdować się umysł, by mógł bezpowrotnie wznosić się ku Stwórcy i rozmawiać z Nim bez żadnego pośrednika?”. "Mojżesz nie mógł zbliżyć się do krzewu gorejącego na ziemi, dopóki nie zdjął z nóg sandałów. Dlaczego więc ty pragnąc zobaczyć Tego, który jest ponad wszelką myślą i zmysłami, nie miałbyś najpierw wyzbyć się wszelkiej namiętnej myśli?” *agere contra [łac., ‘działać przeciw’], zasada ascetyczna sformułowana przez świętego Ignacego Loyolę, wg której przeszkody utrudniające realizację Ewangelii, należy usuwać podejmując przeciwstawną decyzję; wyraża aktywne przeciwstawienie się pokusom i złu. ... Podaj dalej! Pomóż nam dotrzeć do ludzi, którzy może nie spotkali jeszcze Boga, a może z różnych przyczyn oddalili się od Niego. Chcemy aby każdy poznał miłość, dobroć i bliskość Boga, która jest dostępna codziennie :) Zapraszamy Cię do śledzenia i subskrypcji kanału. Bądź na bieżąco! Facebook - facebook.com/marcinzielinskiposluga/ Instagram - instagram.com/marcin.zielinski/?hl=pl Utwór dodający swoim pięknem uroku serii: „EX IT – WIARA” - koniecznie posłuchajcie go całego!

 


Marcin Zieliński
 
Data pliku video: 2018-07-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat górowski – powiat północnej części województwa dolnośląskiego o powierzchni 738,11 km². W skład powiatu wchodzą gminy: Góra, Wąsosz, Jemielno oraz Niechlów.

  64% powirzchni stanowią użytki rolne, stąd też dominującą gałęzią tutejszej gospodarki jest rolnictwo. Istotną rolę odgrywają również handel, działalność przemysłowa i budowlana. 28% powierzchni zajmują lasy. Głównym surowcem naturalnym wydobywanym na terenie powiatu górowskiego jest gaz ziemny.

  Ziemia Górowska to bogactwo obiektów zabytkowych wśród których wymienić należy: wieżę Bramy Głogowskiej, kościół pw. św. Katarzyny, wiatrak przy Kwiatowej ale także np. cały zespół budowlany czy domy mieszkalne przy ul. Starogórskiej 17-19, ul. Piłsudskiego 29 w Górze.


  Przez powiat przebiega droga krajowa 36. 
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola